Mesut Gülbaran: Küfürlerden bıktım, bu işi bırakıyorum!

Yazan
1.366 Okunma Güncellendi: Aralık 31, 2012
vefaspor

Türkiye Bölgesel Amatör Lig 9.Grup ekiplerinden, 104 yıllık tarihi olan Vefa Spor Kulübünün Başkanı Mesut Gülbaran, son haftalarda yaşadıklarından dolayı spordan soğuduğunu ve Kulüp Başkanlığını bırakacağını söyledi.

Balıkesir deplasmanında Nail Gönenli Stadında Gönen Belediyespor ile karşılaşan yeşil-beyazlıların Başkanı Mesut Gülbaran, Yerel Futbol Sitesine yaptığı açıklamada, hem Federasyona hem Hakemlere de Vefa camiasına sitem dolu mesajlar verdi.

 

Mesut Gülbaran açıklamasında şunları söyledi:

 

3 bin kişi alenen küfür ediyor!
Bugün Balıkesir deplasmanında Gönen Belediyespor ile karşılaştık. Ben ömrüm boyunca bu kadar çirkin şeyler görmedim. Gönen Belediyesporlu 3 bin taraftar maç başlamadan küfür etmeye başladı. Yemediğimiz kötü söz kalmadı. Bunlar neyin peşindeler? Bizi kim sanıyorlar, bizi kiminle karıştırıyorlar.  Biz bu insanlara nasıl bir kötülük yapmış olabiliriz, bizim gayemiz Kulübümüze sahip çıkmak, peki bize kim sahip çıkacak?

 

Gönderdiğimiz kaleci de olaylarda başrolde
Hatırlanacağı gibi bizde bir kaleci vardı. Bu çocuk lig başlamadan önce gecenin bir vakti bizi yok sayarak doğrudan kendisini arayan Amatör Milli takım yetkilisinin çağrısına uymuş ve kampa geleceği yerde kendi kendine kararlar vermişti. Biz de kendisi ile yollarımızı ayırmıştık. Bugün o kalecinin Gönen Belediyesporun yedek kulübesinden bize yaptıklarını görünce ben utandım. Olaylarda başrolde hep o vardı, yazık hakikaten çok yazık.

 

Hakemler kim daha çok bağırırsa ona çalışıyor!
Bu sezon Hakemlerden çok canımız yandı. Nereye gittiysek hep mağdur edildik. Hakemler de sağ olsunlar, taraftarı olana çalışıyorlar. Kim bağırıyorsa galiba güçlü de o oluyor. Bizim taraftarımız yok diye maçlarımızda çirkeflik yapmıyoruz diye hakkımız yeniliyor. Bu böyle olmamalı, birileri Vefaspor’a cephe açtıysa bunu açık, açık ilan etsinler.

 

Ali Düşmez görevini yapsın!
Bugün yaşadıklarımdan sonra Vefa Spor Kulübü Başkanlığından ayrılma kararı verdim. Ben bu iğrenç tavırlarla karşılaşacak adam değilim. Yeter artık, bıktım usandım. Federasyon bize sahip çıkmıyor, gittiğimiz her yerde kötü muamelelerle karşılıyoruz. Bizim taraftarımız yok, 10-15 tane orta yaş üzeri insan gidiyor Vefasporun maçlarına. Deplasmanlarda insanlık dışı davranışlara maruz kalıyoruz. Bugün Ali Düşmez’i aradım, anlattım; “neden sessiz kalıyorsunuz?” dedim. Soruyorum kendisine, İstanbul takımlarına sahip çıkmayacaksanız, bize sahip çıkmayacaksanız, kime sahip çıkacaksınız? Lütfen herkes görevini layığıyla yapsın. Canımız yanıyor, puanlarımız elimizden alınıyor, hakarete maruz kalıyoruz, üzülüyoruz ve sıkılıyoruz…

 

Vefaspor camiası nerede?
Biz sözüm de büyük Vefaspor camiasına… Bizler Vefaspor için malımızı, canımızı, zamanımızı yok sayıyoruz. Ömrümüz Vefasporun peşinde geçiyor. Vefaspor camiası neden sessiz kalıyor, neden takımını desteklemiyor. Biz artık yalnız bırakılmaktan bıktık. Vefaspor camiasını takımına sahip çıkmaya davet ediyorum. Maçlarımıza gelsinler, takımlarını desteklesinler, 3.Lige yaklaştık, yıllardır bu anı bekliyoruz, birileri artık üzerindeki ölü toprağını atsın.

 

HABER: ALİ KEMAL DEMİR

10 Yorum

 1. arıza

  31 Aralık 2012 at 01:04

  mesut başkan haklı da 3 ay da bir düzenli olarak istifa ediyo. İnandırıcılık kalmadı artık.

 2. çağatay

  31 Aralık 2012 at 09:17

  ŞİMDİ BU YAZIMI SİLMEYE KALKMAYIN BİLGE GÖKTÜRK DURAN … ONU BU HALE GETİREN YAZIN BURADAN DA YAZMIŞTIM MÜJDAT YETKİNERDİR ŞİMDİ EKTİĞİNİ BİÇSİN İŞTE BEN YETKİNERİ ELEŞTİRDİĞİMDE BUNLARI KASDETMİŞTİM İŞTE OLDU FEDERASYON YETKİLİLERİ NE İŞ YAPAR ANLAMAK İMKANSIZ HER DEPLASMANDA KÜFÜR-SALDIRI-TAŞ YAĞMURU SONUÇ KOSKOCA SIFIR İŞTE FUTBOL TERÖRİZMİNE BU FEDERASYON PRİM VERİRSE DAHA DA VAHİM OLAYLAR OLACAKTIR 3 KURUŞ PARA CEZSI İLE OLAYLAR GEÇİŞTİRİLİYOR SONRA KAN DA AKAR ADAMDA ÖLDÜRÜLÜR BİR LAFIMDA GÖNENLİLERE 2.MAÇ VEFAYA … BİLGE İLE BERABER SEYİRCİNİZİDE BEKLİYORUZ

  • akd

   31 Aralık 2012 at 10:17

   Çağatay bey, sizden bu kelimeleri duymak beni hayrete düşürdü. Yaptığınız yorum ile hem bizi hem de kendinizi zor durumda bırakacaksınız. Bazı ifadelerinizi silmek durumunda kaldım. Saygılarımla. Ali Kemal Demir

 3. vefalılar

  31 Aralık 2012 at 13:24

  mesut başkan mutemadi 2 ayda bir istifa eder

 4. tufan avcı

  31 Aralık 2012 at 17:45

  gönen den sevgiler saygılar pazar günü bende maçtaydım maç öncesi her şey güzel di hiç bir sorun yoktu gönen golü attıktan sonra ortam gerildi kırmızı karta seyirci sesi ni çıkarmadı hakem sadece o pozisyonda haklıydı mesut başkanımız şeref tirübünde ekipiyle maçıüzerinde vefa paltosuyla izledi kimse maç bitene kadar başkana ve ekipine birşey demedi maç içersinde golden sonra oyuna giren 77 numaralı arkadaşın yedek külübesine yaptıgı hareket ve bagırması ortamı gerdi seyircimiz galyana geldi maç bitimiyle seyirci dahil kimse bir şey anlamadı orta saha karıştı sinan yüksel le saldırı oldu ortalık karıştı gönen yedek külübesi ve futbolcularımız didişmeleri ayırmaya koştu ve ayırdılar mesut başkanımız dedigi 3 bin kişi küfür etti sözü biraz agır olmuş gönen 2lig 3lig te top oynamış bir külüptür vefaspor zamanında gönenspor un açılş maçlarına gelmiş köklü bir külüptür ama pazar günü olan bitene yönetimiz ve seyircimiz bir anlam verememiştir olaylardan sonra en güzel şey kaptanımızla vefa kaptanının sarılım öpüşmesidir bu sene istanbul takımlarından beykoz ve k çekmece gönene geldi çekmece galip geldi alkışlarla ugurlandı gönen de 15 günde bir maç oynanıyor seyirci bunun kıymetini biliyor halkımız oraya kavga küfür için gitmiyor ama gönen küçük bir yer herkez birbirini tanıyor ve kimse futbolcumuza ve taraftarımıza laf söyletmek istemiyor benim anladıgım kadarıyla olay yedek kalecimiz ile vefaspor arasında maçtan sonra futbolcularımız soyunma odasına 10 dakika gidemedi neden acaba gönen türkiye cumhuriyetine baglı balıkesirin ilçesidir ve bizler tc kimligi oldugu sürece türkiyenin her yerine gitme gezme oturma ve futbol seyretme hakkımız vardır bu yazdıklarım kendi şahşi fikir ve görüşlerimdir selam ve saygılar vefaspor başarılar

 5. çağatay

  31 Aralık 2012 at 18:14

  Sn.Ali Kemal Demir öncelikle ben ne yazdığımın farkındayım o yazdıklarım gerçeklerdir bunu herkes biliyor ben zor duruma nasıl düşeceğimi anlamadım ayrıca hiç önemli değil ben yazın sn.yetkinei eleştirdim bilge onun yüzünen takımdan atıldı ki atılması gerekiedi herhalde olayları detaylı olarak bilmiyorsunuz işte o bilge efendi dün olayları tetikledi ayrıca gönen adına yazan arkaaşda haliyle olayların abartıdığını söyleyecek doğru bizler yalancıyız herkes doğrucu davut ben federasyonu eleştiririm hangisi yanlış b.çekmece maçında taş yağmuru altında kaldık 80 yaşındaki vafalı 5 amcamızı polis maç 5-0 ken siz çıkın tehlikeli diye statdan erken çıkardı burada polis arkadaşlar haklıdır bunu yapmakla peki b.çekmece ne ceza aldı söyler misiniz?İşte bu federasyon en ağı r şekilde cezalandırmazsa bu ve bunun gibi takımları daha çok olaylar olur sizlerde yazarsınız.Son sözümde vefalılar diye yazan adını dahi yazmaktan imtina eden vefa düşmanlarına önce erkek gibi adınızı yazın sonra karalayın bu başkan ve yönetim 3 yıldır ne emek harcıyorlar maddi ve manevi vefa liselilerin 3 yıl evvel 1.amatöre düşmekten kıl payı kurtulan bu tkım ilk senesinde bölgesel ligde şampiyonluğa oynuyor elinizi vicdanınıza koyun ve haddinizi bilin.

  • akd

   31 Aralık 2012 at 20:15

   Çağatay bey sizde dikkat ettiyseniz ilk yorumunuzda bazı yerler tarafımızdan sansürlenmiş. İşte bu sildiğim cümleler hem sizi, hem yorumu onayladığımız için bizi zora düşürür. Haklı olduğunuzu ellbette biliyorum ancak sizde lütfen şunu biliniz Ali Kemal Demir Vefaspor ile alakalı bir çok durumdan da haberdardır. Ayrıca Başkan Gülbaran’ın sitemize yaptığı açıklama yarınki Radikal Gazetesinde de yayınlanacak. Bu kadar da Vefaspora değer veriyoruz.

 6. çağatay

  31 Aralık 2012 at 23:43

  Bakın bensizlerin Vefa’ya ne adar değer verdiğinizi biliyorum ancak bu yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım ve tek kelime saptırılmış değildir o yazıda ki beni tanıyanlar dümdüz biri olduğumu yalan dolan ve üç kağıtla alakam olmadığını sadece inandığım değerler için mücadele ettiğimi ço iyi bilir zten ben burada bazı korkaklar gibi adımı değiştirip yazmam ayrıca ütün bunları vefa klübünün basın sözcüsü olarak yazıyorum bunu da herkes bilsin .Federasyon görevini yapmazsa onlara da mail attım ve kendilerini görevi suistimalden savcılığa şikyet edeceğimi belirttim.Sizleri kesinlikle or urumda bırakmam söz konusu olamaz ancak gerçeklerinde net olarak yazılması gerekir yoksa bu zihniette devam ederlerse bu işin başında olan yetkililer birilerinin canı dahi gidebilir işte bunun için yetkililerin gerekli önlemi alması gerekir ki ancak bu dilden anlarlar belki diye bu tarzda yazdım.Yerel futbol sitesinin tüm çalışanlarının yeni yılını kutlarım.Herşey gönlünüzce olsun.

  • akd

   01 Ocak 2013 at 17:05

   Teşekkür ederiz, biz de sizlerin yeni yılınızı kutlarız.

 7. murat

  10 Mart 2013 at 02:04

  vefa başkanı heralde başka alemlerde yaşıyor vefa biga
  maçında yaptıkları orta yaşı aşmış bir insana hiç yakışmadı tehdit
  küfür hakeme tehdit halkı galyana getirme önce bi aynaya bak sonra
  akıl ver bigada senin oyuncun milleti galyana getirdi sonra
  kabadayılık yapıp ilk olayları sen başlattın biz oraya gelince
  soyunma odalarının önünde utanmadan küfürler yağdırdın ayıp sana
  birde herşeyin başında emine erdoğanın teyzesinin oğluyum diye hava
  atıyorsun yazık yazık türkiyem vefada futbol bitmiş