Yeni Ufukspor’un lokali açıldı

Yazan
802 Okunma Güncellendi: Ocak 30, 2014
IMG_8391

1974 Yılında kurulan ve 40 yıldır Türk sporuna hizmet eden Küçükçekmece Yeni Ufukspor Kulübü lokali yeniden yeni yerinde açıldı.
Açılışa Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Başkan yardımcılarından Enver Şengül Hüseyin İpek, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, İlçe spor kulüp Başkanları yöneticiler Kulüp Başkanı Nusret Öksüz ve üyelerinin yanı sıra Mahalle Muhtarı katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, sporun önemine değinerek, “özellikle gençlerimizin spor faaliyetlerinde bulunmalarını sağlamak için bu konuda faaliyet gösteren Kulüplerimize gereken destek verilmelidir. Bizle elimizden gelen desteği yapacağız. Şimdiden kulübe başarılar diler yeni lokalin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Açılış töreninde konuşan Yeni Ufukspor kulüp Başkanı Nusret Öksüzde 1974 tarihinde kurulan Yeni Ufuk spor kurulduğu tarihten bugüne kadar, 40 yıldır faaliyetlerine hiç ara vermeden devam eden Türkiye’deki nadir ve nadide bir kulüp olduğunu söyledi. Kurulduğu günden bu yana, basketbol ve futbolda Küçükçekmece de’büyük başarılara imza atıldığını ifade eden Öksüz, “Yeni Ufuk spor’un bugün özlediğimiz tesislerine kavuştuğu gündür. Amatör ruha sahip olarak alt yapıya önem verip her yıl Türk Futboluna ve sporuna yeni yetenekler kazandırmak ve üst gruplarda oynayan diğer takımlara futbolcu yetiştirerek vermek ve onların başarılarını görmek ben ve yönetim kurulumuzu mutlu etmektedir. Kulübümüze göstermiş olduğu desteklerden dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanımız Aziz Yeniaya yardımcılarına, Kulüpler Birliği Başkanımız Seymen Gençtürke Kulübümüz adına teşekkür eder saygılar sunarım.

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk ise, herkesin gençlik dönemlerinde futbol maceraları olduğundan söz ederek; “O gün söylenen hep aynıydı, ne yapacaksın futbolu, oku adam ol. Ama bugün toplumların sosyo kültürel yapısı zamana o kadar çabuk adapte oluyor ki geçmişte bir çocuğun spor yaparken ailesini yanında görmek o kadar mümkün değildir. Bu sosyo kültürel değişim ailelerini çocuklarını mutlaka edinmek istedikleri mesleğin yanında bir branşa teşvik ediliyor. Kimisi müziğe, kimisi spora… Ailelerimizin de yapısı ve görgüsü değişti. Çocuklarımıza mutlaka kendi hayatlarında sıkıntı duyduklarında kendilerini tatmin edecek bir yeteneği onlara kazandırmak.

HABER-FOTOĞRAF: YILMAZ AKTEPE